Yüzleşme

Bazılarımız yaşadığımız olumsuz şeylere atalarımızdan getirdiğimiz genetik dna kayıtlarımızın, bazılarımız da geçmiş yaşamlarımızdan edindiğimiz kodlarımızın neden olduğunu söylüyor. Çünkü hepimiz kendimizi sütten çıkmış ak kaşık zannettiğimiz için bu ya başka bir yaşamda yediğimiz hurmaların ya da bizden önce yaşayanların karıştırdığı haltların karşılığıdır diye düşünüyoruz. O yüzden de hep bir şeylerin kurbanı oluyoruz.

Ben bu konuda sorumluluğu kendi üzerime alıp suçu birilerinin üstüne atmak yerine olan biten her şeyin kendimden kendime olduğuna inananlardanım. Çok uzunca bir süredir ne yaşarsam yaşayım dönüp kendimdeki karşılığını bulmaya çalışıyorum. Samimiyetle cevap verdiğimde ise her zaman cevabını buluyorum.

Bu hayata geldiğimden bu yana düşündüklerimin, inandıklarımın, dile getirdiklerim, savunduklarım, red ettiklerim, yargıladıklarım, kınadıklarım, üzüldüklerim, sevindiklerim, dualarımın ve beddualarım kısacası olduğum her şeyin benden açığa çıkıp izlediğim bir hayatım olduğuna inanıyorum. İçinden geçtiğimiz süreçte bir çoğumuz daha çok içe dönüp, kendini daha yakından tanıma fırsatı bulmuştur eminim. Bana göre bu süreç hepimiz için büyük bir samimiyet testi idi, hala devam ediyor ve bu dünyadaki tekamülümüz tamamlanana kadar da devam edecek...

Şimdi hayatlarımıza dönüp baktığımızda kendimize ve çevremize karşı ''mış'' gibi yaptığımız her şeyle yüzleşme ve aslında ne kadar da övündüğümüz gibi olmadığımızı gördüğümüz bir zamanlardayız. Bir çoğumuz doğru bir evlilik içinde olmadığını, doğru işi yapmadığını, o kadar da cömert, adaletli, verici, sevgi dolu, ahlaklı, sabırlı, tevekkül içinde olmadığını kısacası sisteme, akışa çok da güvenmediğini anladı. Bu güne kadar dışarıda izleyip rahatsız olduğu her ne varsa kendinin yansımasından başka bir şey olmadığını öğrendi ya da hala kendine ''mış'' gibi yaparak uzatmaları oynamaya devam ediyor.

Benim nacizane tavsiyem kendinize dürüst olun, samimi davranın ve içinizdeki o çocuğu kandırmayı artık bırakın. Bunu yaparken sadece bugünkü halinizi değil çocukluğunuzu, gençliğinizi, yetişkinliğinizi hayatınızın her dönemini, anını düşünerek yapın. Yüzleşirken kendinizi yargılamayın, ne kadar geliştiğinizi göz önünde bulundurun ve o halinizi, kendinizi affedin. Yüzleşmek ne kadar acı verse de kendinizden bir süreliğine nefret ediyor olsanız da kabul ettiğiniz şeyle sınavınız bitiyor.

Sorunların içinde kaybolmak mı, gerçek özünü görüp, tanıyıp, çözerek yolculuğa devam etmek mi?

Karar sizin...

Sevgilerimle

Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square