Mutsuzluk

Mutsuzum, yorgunum, bıktım diyenler…

Hadi gelin neden mutsuz olduğumuzu bir düşünelim.

Ama bunu düşünmeden önce bence mutsuzluk nedir neden kaynaklanır önce ona bir bakalım ne dersiniz

Kanımca mutsuzluk; kimi zaman gereğinden fazla önemsemektir her şeyi/herkesi. Kimi zaman aşırı anlam yüklemektir olan bitene, kimi zaman akıntıya karşı ısrarla kürek çekme zihniyetidir. Kimi zaman gerçeklerle şuursuzca inatlaşmaktır mutsuzluk, bazen de herkese yapsa bana yapmaz kibridir. (Aklınızda olsun birine yapan herkese yapar ;))

Kimi zaman sorumluluk duygusunu, merhameti, vicdani sorumluluk denilen şeyi abartıp kendini ölçüsüzce kullandırıp, sonunda yorgun düşmektir. Kimi zaman sırf saygısızlık etmemek için sana yapılan saygısızlıklara, haksızlıklara susmak boyun eğmek zorunda kalmaktır. Sırf başkaları ne der diye hiç istemediğin bir hayatı yaşamaktır mutsuzluk. Hiç tanımadığı insanların gözünde ‘’Doğru insan, iyi insan’’ olmayı abartarak çiğ çiğ yedirmektir kendini. El alem denilen canavarı koynunda beslemektir.

Mutsuzluğun sebebini de her şeyde olduğu gibi kendi içimizde aramak lazım görüldüğü üzere…

Kısaca özetlersek bence MUTSUZLUK insanın, gerçek hayatta hiçbir geçerliliği olmayan bir madalya uğruna, kendine yaptığı en acımasız ihanetidir. Eğer mutsuzum diyorsan kendine ilk kez nerede, ne zaman, nasıl ve ne şekilde ihanet ettiğini hatırla! Bütün bu ihanetlerin için kendini affet ve bütün bu abartılara bir son ver. Hiçbir geçerliliği olmayan ve zaten sahip olamayacağin sahte madalyalar uğruna da kendini harcama.

Bir dost. ;) Anladın sen onu :)

Sevgiler

Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square