İlişkilerin Görünmeyen Gücü: FrekanslarEvrende gözle görünür ya görünmeyen herşeyin belli bir frekansı vardır ve canlı ya da cansız herşeyin birbirine çekilmesi rözenans kanunu gereğidir. Çekim yasası denilen şey de aslına bakarsak bir fizik kanunudur. Daha basit değinmek gerekirse; benzer frekanslar birbirini çeker ve zaman içinde tamamen birbirlerine uyumlanır.

Benzer olmayan frekanslar ise birbirini tamamen iter.


Evli çiftlerin belli bir süre sonra tıpkı birbirlerine benzemesi ya da taraflardan birinin titreşimin değişmesi sonucu ayrılıkların olması buna birer örnektir.


İlişkiler konusunda rezonans kanunu daha detaylı incelemek gerekirse; bir ilişkinin (bu arkadaşlık- ortaklık- partner yada eş olabilir fark etmez) sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için, sizin frekans düzeyinizle karşınızdaki kişilerin frekans düzeyinin uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde o kişi veya kişilerle aynı havada teneffüs etmek bile istemezsiniz. Hatta o insanlar size inanılmaz derecede itici gelebilir.


Bu yüzdendir ki atalarımız ‘’ Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’’ demişlerdir. Ya da günümüzün modern değişiyle ‘’ Özünde iyi biri olabilir ama bizim enerjimiz tutmadı’’ şeklinde söylemleri çok duymuşsunuzdur. İşte bunlardan da anlaşıldığı gibi uyumlanmadığın hiçbir titreşim dalgasıyla aynı yerde bulunamıyorsun. Titreşim değiştiğinde ise sonuç bellidir. İlişki biter!


Oysa insanın kendi merkezinde olması, kendinin biricik ve tek olduğunun farkında olabilmesi ve mutluluğu başka bir kişiden ummaması gerekir. Çünkü zaten bunu başarabilen bir kişinin frekansı ve titreşimleri kendiliğinden öyle çok yükselir ki çekilecekleri ya da kendilerine çekecekleri kişiler de onlara göre kişiler olurlar. Yani mutlu son.


Bu konu sadece insanlarla olan ilişkilerimizde değil, hastalıklar, para, sağlık, başarı … vs tümü için geçerlidir.


Özetlemek gerekirse; hayatınızda yer alan kişilerden, olaylardan ya da ortamlardan hoşnut değilseniz, ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız ya da işleriniz yolunda gitmiyorsa kimseleri suçlamayın. Sadece dönüp aynaya bir bakın. Hem de tamamen dışarıdan bir gözle bakın ki kendinizi kayırmadan tamamen objektif olabilin. Sonra yanınızda olmasını istediğiniz o kişi gibi olun. Frekansınızı ona göre ayarlayın. Bakın bakalım çevreniz nasıl insanlarla dolmaya başlıyor.

Siz değişin dünyanız değişsin, sevgiyle…


Şule Söğüt

Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square