Dost musun Düşman mısın?


Kendimize acımaktan vazgeçmediğimiz ve değersiz bulduğumuz sürece olumsuz her şeyi kendimize çekmeye devam ederiz. Çünkü kabul etsek de etmesek de kendimize çektiğimiz her olumsuz durumdan bir fayda sağlarız. Hele bir de sağladığımız bu fayda bir kaç kez tekrarlanmışsa artık bu duygu ile bir anlaşma yapmışız demektir. Bir zaman sonra olumsuzun arkasından gelecek olan olumlu duyguya ihtiyaç duydukça bunu kendimize yaratmaya başlarız.


Kafalar iyice karıştı tabi... Bunu bir kaç örnekle pekiştirmek gerekirse; kişi her hasta olduğunda sevdiklerinden destek görüyor ya da daha yoğun bir sevgi akışı hissediyorsa ne zaman sevgiye ya da ilgiye ihtiyaç duysa kendini mutlaka hasta edecektir. Başka bir örnek vermek gerekirse kişi parasız kaldığı dönemlerde gerçek dostlarını tanıdığını deneyimlemiş ve buna inanmış bir kişi ise çok istese de para kazanamayacaktır. Çünkü para kazandığında gerçek dostlarını ayırt edemeyeceğini düşünecektir. Yine, kişi evliliğin özgürlüğünden ödün vermek olduğuna inanmışsa ne kadar evlenmek istese bile özgürlüğünü kaybetmemek adına kendine bir eş seçemeyecek ya da bu fırsatı hiç yaratamayacaktır.


Görüldüğü üzere bilinçaltımız kendince bizi korumak ve konfor alanımızı bozmamak için çalışır gibi görünse de aslında olabilecek küçük sorunları engellemek adına büyük tabloyu görmemizi engellemektedir . Çünkü bilinçaltımız hiçbir veriyi unutmayacak kadar akıllı olduğu kadar elindeki bu verilerle mantık kuramayacak kadar da aptaldır.


Şimdi en başa dönersek ve bilinçaltımızın hayatımızı bu kadar etkileyen bir unsur olduğunu hatırlarsak; ihtiyaç duyduğumuz her duygu için hayatımızı rezil de vezir de edecek bir nitelik taşıdığını daha net anlayabiliriz.


Peki ne yapmalıyız dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikle bu olumsuz duygunun bize ne gibi yararlar sağladığı üzerinde düşünüp farkındalık sağlamanız önemlidir. Çünkü düşmanın neler yapabileceği ile ilgili fikriniz olursa onu dost haline çevirmek kolaydır.

Sonra bu duygunun hangi çekirdek (kök) inanç tarafından desteklendiği bulunmalı ve kayıtların temizlenerek yeni bir olumlu kayıtla doldurulması gerekmektedir.


Günümüzde bunu yapan bir çok bilinçaltı şifalandırma tekniği olmakla beraber, ben kendisiyle iki buçuk yıl önce tanıştığım ThetaHealing® bilinçaltı şifalandırma tekniğini kullanıyorum.

Bu teknikle kendimde ve çevremde bir çok sorunun çok kısa sürede çözümlendiğine tanık oldum. Sizler de kendinizin farkına varıp içinizdeki şifacıyı uyandırmak isterseniz sizleri ThetaHealing® başlangıç eğitimlerime bekliyorum.


Sevgiyle Kalın...


Şule Söğüt

Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square