Değişim İçin Ödediğin Her Bedel Güzeldir


Kalbin mi kırık? Canın çok mu acıdı? Peki hiç düşündün mü? Yoksa sadece suçlu mu aradın her tökezlediğinde...

Aslında ulaştığın her nokta, yaşadığın her tecrübe, seni özüne götüren bir başka deneyimin başlangıcıdır. Yaşadığın bu deneyimlerin tecrübelerin olmasa değişimin de olmazdı. Şimdi bir düşün, alman gereken dersin aslında ne olduğunu anlamaya çalış. Eğer böyle bir deneyimle karşılaştıysan, burada senin alman gereken muhakkak ki bir şeyler var. Ama sakın bunlar için kendine ya da başkasına kızma, suçlama, yargılama...

Karşımıza çıkan tüm engeller biz kalbimizin kapısını araladıkça değişiklik sergiler. Kapıyı ne kadar aralamaya cesaret gösterirsen o kadar çok değişir, dönüşürsün. Kapı her aralandığında senin olaylara bakış açın da değişir ta ki kapı sonuna kadar açılana dek! Ancak muhakkak ki her şey gibi bunun da bir bedeli vardır. Değişim için ödediğin her bedel güzeldir ve sen bunu er ya da geç idrak edersin. Çünkü değişimin buna değer.

Aslına bakarsan sen yaptıklarında ne iyisindir ne de kötü. Ne doğrusundur ne de yanlış. Tekâmül sürecinde yasadigin bu deneyimler karşısında sergiledigin tavrın, senin varmak istedigin o yolu sadece biraz daha uzatabilir ya da kısaltabilir. Bunun dışında hiçbir seyi düşünme sadece anlamaya çalış.

Öğrendiklerin ve farkına vardıkların özüne işledikçe madde alemindeki sen de değişmeye baslayacak, kalbinin derinliklerinden gelen o koşulsuz sevgi ruhunu ve bedenini gitgide daha fazla saracak ve sonunda kendine, etrafına, hayata çok daha başka bir gözle bakmaya başlayacaksın. O vakit madde aleminin üzerinde yarattığı etki yerini manevi bir boyuta bırakacak ve sen sadece özünün sana iletmek istediği mesajla ilgileneceksin.

Olacak olan olur, yaşanacak olan yaşanır. Vakti geldiğinde ve tam da olması gereken zamanda. Sen sadece anlamaya çalış hepsi bu!.

Sevgilerimle...

Şule Söğüt

Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Black Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now