Bırak Ve Hafifle

Bir kişinin yaşam enerjisi bir başka kişinin varlığına bağlıysa eğer, burada büyük bir sorun var demektir. Bu demek olur ki kişi kendini ancak dış etkenlerle şarj edebilmektedir ve asla kendi kendine yetememektedir. Şarj aleti olmadığında ise kapanmaya, bitmeye mahkumdur. Ta ki yeni bir şarj aleti gelip de ona yaşamını yeniden hatırlatıncaya kadar.

Burada bahsedilen durum asla aşk ya da sevgi değil sadece bağımlıktır. Ve en tehlikeli bağımlılık kişilere olan bağlılığımızdır ki kişiler gittiğinde hayatımız yaşanılmayacak kadar kötü bir hal alır.

Küçük yaşlarda anneyle baş gösteren bu bağımlılık hali ilerleyen yaşlarda baba, kardeş, arkadaş, sevgili, eş şeklinde kendini göstermeye devam eder. Kişi sürekli birilerine tutunma ihtiyacı hisseder çünkü kendi kendine kalmak onu mutlu etmez. Yine bunun altında yatan nedenler kişinin kendine olan sevgisizliği, hoşnutsuzluğu ve yetersizlik duygularından ileri gelmektedir.

Charles Bukowski'nin meşhur sözünde bahsedildiği gibi " Kimse kimse için mecburi istikamet değildir hayatta. " Bazen bırakmak gerekir. Her şeyi ve herkesi mutlu ve ait oldukları yerde...

Çünkü asl'olan, yanında hiç kimse olmadığında bile hayatı neşeyle karşılayabilmekten geçer. Tek bir hayatınız var ve ne zaman sona ereceğini bilen kimse yok! Allah' tan başka.

Bu sizin filminiz, sizin senaryonuz! Ne zaman nasıl biteceğini bilmeseniz dahi nasıl devam edeceğine kimlerle yola devam edeceğiz tamamen size bağlı. Oyuncuları oyundan çıkartıp yerlerine yenisini koymak da...

Bir şeyler size acı veriyorsa bırakın gitsin !

Şule Söğüt

Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square